EXKURZIA VIEDEŇ 2011

Dňa 4. 5. 2011 absolvovali žiaci našej školy kultúrno-poznávaciu exkurziu do hlavného mesta Rakúska – Viedne. Bol to pekný a zmysluplne strávený deň plný zážitkov. Cestu nám spríjemnila naša sprievodkyňa, ktorá veľmi pútavo priblížila históriu tejto krajiny, svoje rozprávanie okorenila príbehmi zo života slávnych historických osobností.

Upozornila nás na významné architektonické objekty, ktoré stálo za to vidieť: Hundertwasserhaus, pamätník Márie Terézie, gotický skvost – dóm sv. Štefana, známu ulicu Graben s morovým ståpom sv. Trojice, barokovú Donnerovu fontánu s alegorickými sochami symbolizujúcimi štyri rakúske rieky, Hofburg – dnešné sídlo spolkového prezidenta, budovy na viedenskom Ringu – operu, Parlament, Burgtheater, viedenskú radnicu, a mnohé ïalšie pamiatky. Naša posledná cesta viedla k letnej rezidencii Habsburgovcov – k zámku Schönbrunn. Potúlali sme sa po jeho záhradách a predstavovali si, aké to tam asi bolo kedysi, napríklad za čias krásnej cisárovnej Sisi.

A čo dodať na záver? Viedeň je krásne mesto plné života, ktoré vábi svojou starobylou minulosťou a dynamickou súčasnosťou. Pre inšpiráciu ponúkame zopár fotografií.