Majstrovstvá SR Koruna Kreativity 2019

2.ročník Majstrovstvá Slovenskej republiky Koruna kreativity 2019 a postupová súťaž na Open International Championship Of Europa 2020 je za nami. Súťaž organizovala Asociácia FISY Českej republiky, špičkoví vizážisti ČR Pavel Filandr a Nathaniel Syllte v spolupráci so BeautyCare Study – Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky a SPŠE Hálova 16 Bratislava. Hodnotenie súťaže zabezpečila nezávislá medzinárodná porota, vytvorená zo špičkových odborníkov v oblasti kaderníctva a vizážistiky. Súťaž bola dobrá príležitosť vidieť v reále prácu žiakov v beauty odboroch a tiež žiakov SPŠ elektrotechnickej v oblasti multimédií, ktorí nám zabezpečovali súťaž po technickej stránke.
Súťaže sa zúčastnilo 66 súťažiacich z 13 škôl zo Slovenska a Česka. Súťažilo sa v disciplínach Dámsky spoločenský účes, Fúkaná,, Dámsky strih a styling,, Pánsky strih a styling, Voľná disciplína, Súťažný make-up, a Facepainting. 
Do finále postúpilo z každej kategórie 3-6 súťažiacich, celkovo 30. 

Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky získala 8 ocenení, títo žiaci postupujú do finále:

  • 2.miesto Ján Horvát Súťažný make-up
  • 3.miesto Alex Paksi Pánsky strih a styling
  • 2.miesto Adrien Gombaiová Voľná disciplína
  • 3.miesto Nikita Graefová Voľná disciplína
  • 2.miesto Ivana Konečná Facepainting
  • 3.miesto Kitti Juhosová Facepainting

Mimoriadne ocenenie od porotcu Nathaniel SyllteRobka Bošmanska Facepainting

Mimoriadne ocenenie od porotcu Pavel FilandrTamara Rozvadská Facepainting

Do finále ešte postupujú aj Çãrməñ Ķą Carmen Belicová Dámsky spoločenský účes a Martina Frézová pánsky strih a styling.

Práve zrealizovaná súťaž nás presvedčila o význame realizácie takýchto stretnutí stredoškolskej mládeže, kde si môžu zmerať sily, porovnať sa, kriticky zhodnotiť svoje práce, vzájomne sa od seba učiť, porovnať rôzne štýly práce a pohľady, radosť a emócie , ktoré sa niesli celou súťažou až po vyhlásenie výsledkov nás veľmi teší, tiež veľmi kladné odozvy na organizáciu súťaže. Určite chceme pokračovať . Vidíme sa vo finále 4.2.2020 v Bratislave na Majstrovstvách Strednej Európy kde sa stretnú študenti stredných škôl finalisti z predchádzajúcich kôl súťaže Koruna Kreativity Slovenska, Česka, Moravy a Slezka.

Ďakujeme všetkým organizátorom Fisy, SOŠ KaV Svätoplukova 2, SPŠE Hálova 16, BA , porotcom Pavel FilandrNathaniel SyllteMiroslava StrokováVeronika PorubskáMarta Gejdoshova Mária Pavlíková, zúčastneným školám a ich žiakom a tiež za podporu Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre životBranislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajinyRedkenMary CohrKadernickyServis.skSTROKOWAY salon ; Frisör-klierdm drogerie markt SlovenskoRolland.skOlaplex Belora

Víťazom blahoželáme!!!

Súťaž sa konala v rámci akcií Európskeho týždňa odborných zručností Erasmus+ .

Galéria