KOZMETICKÁ VÝSTAVA V PARÍŽI

V dňoch 31.3.- 4.4.2016 sme sa zúčastnili odborno – poznávacieho zájazdu v Paríži.
Prvý deň sme začínali prehliadkou Versailles zámku a záhrad. Po prehliadke sme sa presunuli autobusom na hotel Premiere Classe, kde sme sa ubytovali.

Druhý deň sme sa po raňajkách autobusom presunuli k Eiffelovej veži, spoločne sme vystúpili pešo na 2. poschodie Eiffelovky a podľa záujmu výťahom na najvyššie poschodie s panorámou Paríža. Po absolvovaní tejto dominanty Paríža sme sa autobusom dostali na výstavu kozmetiky v Paris Porte de Versailles 46. Kongres estetiky . Na výstave sme mali možnosť vidieť prezentácie kozmetických firiem, ukážky rôznych ošetrení pleti, úprava obočia a farbenie obočia a rias, ukážky prístrojov, prebiehala súťaž tiež v body paintingu. Žiaci mali možnosť si zakúpiť pomôcky na kozmetiku, laky na nechty, líčidlá od svetových značiek kozmetických firiem.

Z výstavy sme ďalej pokračovali v prehliadke Paríža po Pigal a odtiaľ smer Moulin Rouge, Montmartre a k bazilike Sacre Coeur. Nasledovala večerná plavba po Seine, úžasne pohľady na pamiatky, krásna atmosféra a samozrejme vysvietená Eiffelovka, pekný zážitok pre žiakov aj dospelých. Posledný deň sme sa vybrali na celodennú návštevu Paríža : Notre Dame, Justičný palác, záhrady Tuileries, Louvre, Carrousel, pobrežie Seiny, Pont de Neuf, ulice Rivoli, Palac de la Concorde a z námestia s Obeliskom sme večer odchádzali do Bratislavy.
Paríž je vždy výborná voľba na poznávanie odborných a kultúrnych zážitkov..