KOZMETICKÝ MADRID – ŠKOLSKÝ ZÁJAZD 2020

V dňoch 20. – 26.10.2009 sa zúčastnili naši žiaci a pedagógovia odborno – poznávacieho zájazdu do mesta Madrid na medzinárodnú kozmetickú výstavu Salon Look Internacional 2009 Madrid. Cestou v rámci programu sme navštívili mestečko Chamonix dejisko prvých zimných olympijských hier s monumentálnym Mont Blancom 4810m.n.m., ktoré sme si prezreli v rámci voľna. Po prehliadke mestečka Chamonix sme sa premiestnili autobusom do švajčiarskeho Lausanne, kde sme sa ubytovali v atómovom kryte , kde sme strávili noc a ráno po raňajkách sme odchádzali do Francúzska, so zastávkou v Ženeve spojenú s prehliadkou mesta . Potom sme pokračovali v ceste do Madridu, kde sme ráno o 8.00 hod. vystúpili z autobusu pred výstaviskom IFEMA a o pol desiatej sme mohli vstúpiť na výstavu.

Výstava bola zameraná na kaderníctvo a kozmetiku s ukážkami prác.V popoludňajších hodinách sme sa metrom prepravili do centra mesta, sprievodkyne nás previedli centrom s výkladom k pamiatkam a histórii Madridu, navštívili sme tržnicu s typickými jedlami a špecialitami Španielov. Po náročnom dni a noci v autobuse sme sa ubytovali do veľmi pekných izieb hotela Alexandra. Oddýchnutí sme po výdatných raňajkách smutní opúšťali Madrid, ale plný očakávania nových zážitkov.

Cesta z Madridu do Nice viedla predhorím Pyrenejí , takže sme sa kochali úžasnou panorámou týchto veľhôr. Do Nice sme sa dostali v neskorých nočných hodinách a tu sme sa ubytovali v hoteli Premiere Classe kde sme si oddýchli a ráno sme mohli ešte navštíviť mestečko a najmä pláž, ktorá bola neïaleko s teplou vodou a nádherným výhľadom na nekonečné more. Počasie nám prialo a my sme sa presunuli autobusom do neďalekého Monaka.

V Monaku sme strávili celý deň a naozaj to bol najkrajší deň celého zájazdu, pretože nádhera mesta i pobrežie s atrakciami pre deti, kde žiaci pookriali a naozaj si užili atmosféru a videli historické pamiatky, kasíno a tiež jachty a zo všadiaľ dýchalo bohatstvo tohto mesta.
Plný zážitkov sme vo večerných hodinách nastúpili do autobusu a smerovali domov, tešiac sa na rodiny a blízkych.