Mladý módní tvůrce ČR 2022

Dňa 24.11.2022 sa naši žiaci zúčastnili medzinárodnej odbornej súťaže Mladý módní tvůrce ČR 2022 v Jihlave, ČR, kde sme sa zúčastnili ako jediná slovenská škola spomedzi ďalších 30 českých škôl.
Žiaci súťažili v odborných kozmeticko-kaderníckych disciplínach a prvýkrát aj v kategórii odevná tvorba – Pokrývky hlavy, kde sme podľa výsledkovej listiny obsadili 4. miesto, medzi strednými školami s odevným zameraním. Tu súťažili žiaci z odboru Umelecký parochniar a maskér.

Žiakom sa podarilo umiestniť na popredných miestach najmä v kategórii, kde bola najväčšia konkurencia.

Umiestnenia

  1. miesto – Veronika Hadvigová v kategórii fantazijného líčenia Fashion Forest
  2. miesto – Anita Martinkovičová v kategórii fantazijného líčenia Fashion Forest

2. miesto Dominika Bokorová – v kategórii Facepainting na tému Kultura Asijských Národů

V náročnej účesovej tvorbe na tému Dancestyling Hair našu školu reprezentovala Valéria Pohanková a v kategórii Facepainting aj SImona Majerčíková.

Samozrejme podiel na získaní týchto miest má aj náš pedagogický zbor resp. pani majsterky odborného výcviku a to pani Ihnátová, Porubská a Rabčanová, ktoré zodpovedne viedli prípravu našich žiakov.

 

Zúčastniť sa takejto súťaže je najmä pre žiačky veľká skúsenosť, ktorá inšpiruje a motivuje do ďalších prác a najmä vzdeláva a ukazuje možnosti, kde sa možno zlepšovať a na čom popracovať.
Taktiež sa tešíme, že žiačky z odboru umelecký a parochniar sa do budúcna môžu zapájať nie len v kozmeticko-kaderníckych disciplínach, ale aj odevných.

Všetkým žiakom ešte raz gratulujeme k úspechom a krásnym umiestneniam v silných kategóriách a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a krásne prevedenie prác!

Fashion Forest – 1.miesto

Fashion Forest – 2.miesto

Facepainting – 2.miesto

Pokrývky hlavy

Facepainting

Dancestyling hair