Najlepšia bratislavská škola

Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2 v Bratislave sa dňa 16.1.2017 zúčastnila finále Majstrovstiev Českej republike KORUNA KREATIVITY 2018 v Prahe zo súťažným charakterom módneho ateliéru GALLIANO.

Súťaž organizovala Asociácia Fisy, ktorá pôsobí ako odborná asociácia stredných odborných škôl v kaderníckom a vizážistickom odbore na území českej republiky pod vedením popredných vizážistov Pavla Filandra a Jakuba Syllte. V pražskom KC Záhrada súťažilo 70 súťažiacich zo 17 škôl z celej českej republiky aj Slovenska v účesovej a dekoratívnej tvorbe. Tento ročník súťaže hodnotila 7 členná porota, ktorými boli: Pavel Filandr, Jakub Syllte, Irena Holmanová, Dagmar Svobodová, Jiří Navrátil, Štìpánka Skalická a Lukáš Čierny.

SOŠ v súťaži výborne obstála. Samotný pán Filandr vyslovil Bratislave a Strednej odbornej škole kaderníctva a vizážistiky veľkú pochvalu za spracovanie dizajnu, módneho stylingu a dokonalej vizáže jednotlivých modelov, ktoré boli spracované podľa módnej tvorby GALLIANO cez styling i make- up na špičkovej úrovni. Julianna Skronka si v súťaži vybojovala cenu Laureát celej súťaže KORUNA KREATIVITY 2018 ako súťažiaci s ďaleko najlepším hodnotením.

Škola získala nasledovné ocenenia:

1.miesto Juliana Skronka – Art make-up , Módny ateliér John Galliano
2.miesto Martina Vojtechovská – Dámsky spoločenský účes bez obmedzenia
2.miesto Natália Regásková – Dámsky strih a styling bez obmedzenia
3.miesto Karin Mesárošová – Harmónia farebnej extravagancie / fúkaná bez obmedzenia

LAUREÁT súťaže – Juliana Skronka, Art make-up , Módny ateliér John Galliano