INTERBEAUTY PRAGUE 2018

Medzinárodný úspech župných škôl v Prahe.

V dňoch 20.-21.4.2018 sa konal v Prahe na výstavisku Holešovice  INTERBEAUTY PRAGUE  najvýznamnejší kozmetický veľtrh v Českej republike, ktorého sa so svojimi prácami  a tiež priamo zúčastnila Stredná odborná škola vizážistiky a Stredná priemyselná škola elektrotechnická , Hálova obe z Bratislavy. V dňoch 20.-21.4.2018 sa konal v Prahe na výstavisku Holešovice  INTERBEAUTY PRAGUE  najvýznamnejší kozmetický veľtrh v Českej republike, ktorého sa so svojimi prácami  a tiež priamo zúčastnila Stredná odborná škola vizážistiky a Stredná priemyselná škola elektrotechnická , Hálova obe z Bratislavy. V dňoch 20.-21.4.2018 sa konal v Prahe na výstavisku Holešovice  INTERBEAUTY PRAGUE  najvýznamnejší kozmetický veľtrh v Českej republike, ktorého sa so svojimi prácami  a tiež priamo zúčastnila Stredná odborná škola vizážistiky a Stredná priemyselná škola elektrotechnická , Hálova obe z Bratislavy.

Už tradične bol veľtrh zameraný na súčasné trendy v kozmetických odboroch, najmä na anti-aging, dermatokozmetiku a modeláciu postavy, wellness, relaxáciu a zdravý životný štýl. Ťažiskovými vystavovateľskými kategóriami boli kozmetika, manikúra a pedikúra, starostlivosť o vlasy, vybavenie salónov, SPA centrá a prístroje na pleť a telo. Pre návštevníkov boli pripravené obľúbené Make-up pointy s líčením zdarma,  Prevencia zdravia, ale aj stretávanie s osobnosťami veľtrhu. Jednotlivé odbory boli podporené aj súťažami profesionálov v oblasti nechtového dizajnu, bodyartu, make-upu, vlasovej tvorbe a ďalších.

V rámci medzinárodného Nail Festivalu ,,Zlaté ruce Čech 2018, sa žiaci SOŠ kaderníctva a vizážistiky prezentovali v štyroch kategóriách a vo všetkých úspešne obstáli.

Ocenenia

v kategórii výroba šperku s použitím nechtového akrylu

1.miesto Králová Adela,

3.miesto Mészárošová Nikola

v kategórii Hair star

1.miesto Králová Adela

2.miesto Mészárošová Nikola 

v kategórii Nail art star

1.miesto a 3.miesto Orelová Žaneta

2.miesto Regásková Natália

v kategórii Manikúra prírodných nechtov

2.miesto Orelová Žaneta

Žiačka Julianna Skronka sa zúčastnila semifinále profesionálnej make-upovej súťaže MAKECUP make-up awards a postúpila do  finále,  ktoré sa uskutoční v jesennom  termíne Interbeuty .

V kategórii „Poster“ sa hodnotili plagáty s prácami žiakov. Na tejto kategórii školy SOŠ kaderníctva a vizážistiky a SPŠE Hálova pracovali spoločne.  Práce vizážistiek  nafotili žiaci SPŠE   v školskom Štúdiu 16. Kreatívne tímy získali tieto ocenenia:

v kategórii Folklór

1.miesto  Regásková Natália SOŠKaV a Nyitray Peter SPŠE

v kategórii Make-up fantazy

1.miesto Orelová Žaneta SOŠKaV a Vyoral Tomáš SPŠE

2.miesto Regásková Natália SOŠKaV a Nagy Adam SPŠE

Spolupráca škôl priniesla nielen dobré výsledky, ale obohatila aj vyučovací proces. V spolupráci na spoločných projektoch budú školy pokračovať.