OMC HAIRWORLD PARÍŽ 2010

V novembri 2010 zorganizovala škola zájazd do Paríža, mesta módy a kultúry, ale aj  najprestížnejšej kaderníckej a vizážistickej show na svete Majstrovstiev sveta World Cup 2010. Cieľom zájazdu bola prehliadka mesta a hlavne podpora súťažiacich na OMC HAIRWORLD PARÍŽ 2010, za seniorov našej majsterky odborného výcviku Mirky Strokovej a za juniorov  nášho žiaka Polata Elalmisa, ktorí boli členmi slovenského súťažného tímu.

Autobus si zvolil cestu cez Čechy, Nemecko a nakoniec vytúžené Francúzsko. Do Paríža sme sa po 16 hodinách strávených v autobuse dostali v ranných hodinách a začali sme prehliadku mesta pri Notre Dame, k múzeu  Louvre, múzeu D´Orsay, ďalej k Víťaznému oblúku a odtiaľ na Avenue des Champs Elysees  a potom späť do autobusu a smer ubytovanie v mestečku Versailles. Druhý deň sme po raňajkách zahájili v zámku Versailles prehliadkou zámku a  záhrad. V popoludňajších hodinách naše kroky nedočkavo smerovali na výstavisko Salon Mondial , kde sa konala súťaž. Ohúril nás obrovský priestor, množstvo prezentácii kaderníckych a kozmetických firiem, ukážky módnych trendov a celková atmosféra. Najviac sme boli nedočkaví na prácu súťažiacich a na to, aby sme ich povzbudili. Súťaž, ktorú usporiadal OMC Hairworld, bola inšpiráciou a nádhernou prehliadkou účesov a líčenia najlepších kaderníkov sveta. Juniori s Polatom Elalmisom v kategórii dámsky spoločenský účes skončili na štvrtom mieste a seniori v kategórii dámsky spoločenský účes na piatom mieste na svete . Bol to obrovský úspech, ktorému predchádzala  náročná príprava a úsilie .

Vo večerných hodinách sme sa spokojní a šťastní vrátili do Versailles oddýchnuť si po náročnom dni. Posledný deň sme po raňajkách pobalili batožiny a pripravili na celodennú prehliadku Paríža. Začali sme v La Défense, čo je novodobá štvrť s výškovými budovami a Víťazným oblúkom La Grande Arche a obrovským nákupným centrom, kde si prišli na svoje dospelí , ale najmä žiačky. V popoludňajších hodinách sme sa metrom prepravili na Trocadéro a odtiaľ k vytúženej Eiffelovke. Niektorí sme sa výťahom vyviezli na druhé poschodie tejto dominanty Paríža a naskytol sa nám nádherný pohľad na rozsvietený Paríž so svojimi historickými pamiatkami. Záver prehliadky bola plavba loďou po Seine.

Vo večerných hodinách sme unavení , ale plní dojmov a zážitkov opúšťali Paríž.