STÁŽ ŽIAKOV V ANGLICKU ERASMUS + 2015

Dňa 27.9.2015 po príchode z Londýna do mesta Corby, sme mali privítanie organizáciou, ktorá pripravila pre nás spoločný obed, oboznámila nás s programom stáže. Potom sme sa ubytovali v hoteli Snozeroom v meste Corby, dve študentky sa ubytovali v rodine v Corby.
Druhý deň sme s manažérom firmy boli študentky predstaviť a uviesť do kaderníckych a kozmetických salónov v meste Corby a Kettering , kde zostali už pracovať, po dohode s majiteľom salónu len na 1 smenu, alebo na 2 smeny. Študentky počas troch týždňov v týchto salónoch vykonávali odbornú prax, kde mali možnosť vidieť prácu kaderníkov, kozmetikov, nechtových dizajnéroch a manikérov. Títo odborníci im vysvetľovali a prevádzali rôzne techniky a postupy prác, ktoré sa vykonávali aj inak ako u nás a veľmi ich to zaujalo.
Ako napríklad rôzne techniky strihania súčasných pánskych aj dámskych strihov, používanie britvy pri strihaní, rôzne nástrihy, vyhoľovanie po strihu, úprava brady a fúzov- rôzne tvary. Veľmi ich zaujalo farbenie technikou tupírované ombré, pri farbení oddeľovali vlasy cikcakovito, techniky melírovania dámskych vlasoch, umývanie vlasov z boku zákazničky, s masažnymi technikami. V kozmetike ich zaujalo trhanie obočia nitkou, depilácia obočia, farbenie a tetovanie obočia a úprava mihalníc 3D, trvalou, zahusťovanie trsmi.
Študenti mali možnosť prevádzať na zákazníkoch umývanie vlasov, strihať zákazníkov, robiť spoločenské účesy, zapletanie vlasov, žehlenie, vlny. Učili sa miešať farby na vlasy, v kozmetike si skúšali depiláciu obočia nitkou, farbenie obočia, nechtový dizajn na typy, lakovali nechty, prevádzali dezinfekciu prevádzky.

Počas stáže, študenti absolvovali 3x jazykový kurz /6 hod/, prvý deň sme mali prehliadku mesta Corby. často sme navštevovali okolie Corby, nákupné centrá, parky, spolu sme navštivili Rockingham Castle v Corby, chodili sme so šudentami na plaváreň, alebo na prechádzky do prírody, behať do prírody. V pondelok, keï oni majú voľný deň, sme si boli pozrieť mesto Londýn, cestovali sme vlakom a metrom. Pozreli sme si Londýnske srdce Bin- Ben hodiny, Buckinghghamský palác, Londýnske oko, v ktorom sme sa aj zviezli, čo bol pre študentov veľký zážitok. Potom sme si pozreli Biznis centrum, Tower Bridge, Oxford street, kde sme mali nákupné voľno. Nakoniec sme si pozreli večerný Londýn a odcestovali sme vlakom do Corby.
Študentom, aj pedagógom táto stáž umožnila vidieť prácu odborníkov, aj inak ako u nás, ich prístup k zákazníkom, ich odbornosť a zručnosť v našich spoločných odboroch.
Umožnila nám vidieť časť krajiny Anglicka, spoznať ľudí, ktorí tu žijú, pracujú, spoznať ich kultúru a zdokonaliť sa v anglickom jazyku, toto všetko bolo pre nás, aj pre študentov veľkým prínosom