Aktivity

Odovzdávanie vysvedčení v Pradiarni

Odovzdávanie vysvedčení v Pradiarni Záver školského roka a odovzdávanie vysvedčení 30.6.2021 sa konalo v priestoroch susednej novozrekonštruovanej industriálnej budove Pradiareň 1900 , Svätoplukova 2A , Bratislava (zastávka MHD Cvernovka) .

Viac Viac
OMC HAIRWORLD PARÍŽ 2010

OMC HAIRWORLD PARÍŽ 2010 V novembri 2010 zorganizovala škola zájazd do Paríža, mesta módy a kultúry, ale aj  najprestížnejšej kaderníckej a vizážistickej show na svete Majstrovstiev sveta World Cup 2010. Cieľom zájazdu bola prehliadka mesta a hlavne podpora súťažiacich na OMC HAIRWORLD PARÍŽ 2010, za seniorov našej majsterky odborného výcviku Mirky Strokovej a za juniorov  nášho žiaka Polata Elalmisa, ktorí […]

Viac Viac
Christmas star Moscow 2021

Dňa 25.1.2021 sa naši žiaci zúčastnili on-line súťaže ktorú organizovala Elena Shanskaya. Táto zimná súťaž sa niesla pod názvom Christmas star Championship in Moscow - Russia 2021 . Súťaž bola zameraná na náročný nail art.

Viac Viac
Ústí nad Labem 2017 – Walt Disney

Dňa 14. 3. 2017 sme sa zúčastnili tretieho ročníka súťaže mladých kaderníkov v Ústí nad Labem v Česku. Súťaž sa konala v Cisárskom sále Mestského muzea Ústí nad Labem. Podujatie zorganizovala Severočeská stredná odborná škola obchodu, remesiel a služieb z Ústí za podpory kaderníckych firiem Kaaral, Goldwell, Zopas a Matrix a partnerov Múzea mesta Ústí nad Labem a ďalších.

Viac Viac
Rozprávková múza v Košiciach 2017

Dňa 7.3.2017 sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky , Svätoplukova 2 v Bratislave, zúčastnila so žiakmi súťaže v Košiciach v OC Galeria na tému Rozprávková múza poriadanou vizážistickou firmou Leren pani Renátou Lenčešovou. V náročnej konkurencii sa škola prezentovala viac ako úspešne. Žiaci školy obsadili najvyššie priečky a získali aj ocenenie absolútneho víťaza súťaže. Podujatie bolo pre žiakov výbornou inšpiráciou a motiváciou do ďalšej kreatívnej tvorby.

Viac Viac
INTERBEAUTY PRAGUE 2018

V dňoch 20.-21.4.2018 sa konal v Prahe na výstavisku Holešovice INTERBEAUTY PRAGUE najvýznamnejší kozmetický veľtrh v Českej republike, ktorého sa so svojimi prácami a tiež priamo zúčastnila Stredná odborná škola vizážistiky a Stredná priemyselná škola elektrotechnická , Hálova obe z Bratislavy.

Viac Viac
Míľa pre mamu 2018

Druhá májová nedeľa venovaná našim mamám na podujatí Míľa pre mamu na Bratislavskej Kuchajde. Naši žiaci s majsterkou odborného výcviku Kvetkou Štetinovou prispeli k bohatému programu podujatia.

Viac Viac
Ústí nad Labem 2018

Dňa 20.marca 2018 sme sa zúčastnili súťaže odborných škôl Česka v Ústí nad Labem s témou Jazerní královna. Súťaž organizovala naša partnerská škola Severočeská střední škola . Naši žiaci obstáli v konkurencii českých škôl veľmi dobre a získali tieto ocenenia:

Viac Viac
SOŠ kaderníctva a vizážistiky v Sušiciach 2018

Dňa 28.11.2018 sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2 v Bratislave zúčastnila Majstrovstiev Českej republiky v tímoch : „Glamour, kouzlo krásy.“ 2018 Sušiciach. Súťaž organizovala Stredná odborná škola a Stredné odborné učilište Sušice v spolupráci s Asociáciou Fisy Pavel Filandr a Jakub Syllte. Témou 14.ročníka bola „Explózia extravagancie“, súťažilo sa v tímoch v oblasti účesovej a dekoratívnej tvorby v štyroch kategóriách a to spoločenský účes, harmónia fúkanej, súťažný make-up a facepainting. Súťažilo 17 tímov z 9 škôl zo Slovenska a Česka. Všetky tímy predviedli originálne účesy, ktoré hodnotila odborná porota, a tá napokon rozhodla o najlepších.

Viac Viac
Školenie v Prahe 2018

Dňa 21.3.2018 sa zúčastnili žiaci školy a vyučujúci odborných predmetov návštevy Prahy spojenej so školením. Technologické školenie prípravkov vlasovej kozmetiky Pulpriot viedli špičkoví zhraniční tréneri. Žiaci tak mali možnosť vidieť najnovšie trendy vo farbení a stylingu módnych účesov pre nastávajúcu sezónu.

Viac Viac
Oceňovanie žiakov BSK 2018

Dňa 16. februára 2018 ocenil predseda BSK pán Juraj Droba najlepších žiakov jednotlivých škôl, za ich kreatívny prínos propagácie vzdelávania. Za našu školu bola ocenená Julianna Skronka z odboru kaderník-vizážista. Julie získala už niekoľko popredných ocenení napr. Vizážista roka 2017. Zároveň pán župan ocenil aj našu školu za mimoriadne výsledky v oblasti odborného vzdelávania.

Viac Viac
Mladý tvorca 2018

Mladý tvorca 2018 V dňoch 25.-27. apríla 2018 sa naša škola prezentovala na celoslovenskej výstave tvorivosti stredných škôl v Nitre. Naši žiaci predvádzali ukážky prác v jednotlivých odboroch, informovali o možnostiach štúdia a uplatnení absolventov školy v odboroch beauty služieb.

Viac Viac
Majstrovstvá SR Koruna kreativity 2018 Bratislava

A to všetko sme mohli vidieť na Strednej odbornej škole kaderníctva a vizážistiky, na Svätoplukovej 2 v Bratislave. 13. novembra 2018 od skorých ranných hodín. Škola privítala študentov zo Slovenska a Česka. Svoje kreatívne schopnosti a zručnosti si zmeralo 56 súťažiacich z pätnástich škôl.

Viac Viac
Míľa pre mamu 2018

Druhá májová nedeľa venovaná našim mamám na podujatí Míľa pre mamu na Bratislavskej Kuchajde. Naši žiaci s majsterkou odborného výcviku Kvetkou Štetinovou prispeli k bohatému programu podujatia.

Viac Viac
Maturity 2018 – praktická časť

Druhý aprílový týždeň 2018 sa žil v našej škole praktickými maturitnými skúškami. Žiačky a žiaci predviedli formou komplexnej úlohy svoje zručnosti z kaderníctva, kozmetiky, vizážistiky, nailartu, starostlivosti o pleť, vlasy, telo a nechty. V odbore kaderník-vizážista zhotovili žiaci historický, večerný, svadobný, retro a fantazijný účes, spolu s líčením, úpravu nechtov a vhodným oblečením.

Viac Viac
Deň otvorených dverí 2016 v SPŠE Hálova

Dňa 14. februára 2018 sa naša škola zúčastnila Dňa otvorených dverí SPŠE Hálova 16 v Bratislave. Naše žiačky sa prezentovali ako modelky svojimi prácami v kaderníctve a vizážistike, nafotili ich žiaci SPŠE v odboroch multimédií.

Viac Viac
Župný deň v Avione 2018

Dňa 28.9.2018 sa v nákupnom centre Avion konala prezentácia Stredných škôl „Deň župných škôl“, organizovaného Bratislavským samosprávnym krajom, našim zriaďovateľom.

Viac Viac
Burza práce 2018

Burza práce 2018 Dňa 29.11.2018 sme sa ako škola zúčastnili prezentácie na Burze práce v DK na Vajnorskej ulici , ktorú zastrešoval Úrad práce Bratislava. Záujem bol najmä zo strany nezamestnaných, ktorým sme ponúkali pomaturitné vzdelanie a kurzy, i keď nemali veľký záujem niektorý si zobrali propagačný materiál a uvažovali ako ďalšiu možnosť zvýšiť si kvalifikáciu. Akcie sa […]

Viac Viac
Majstrovstvá sveta v Banskej Bystrici 2018

Žiaci školy sa okrem odborných súťaží zapájajú aj do iných aktivít a súťaží, kde dosahujú takisto významné úspechy. V dňoch 12.-15.septembra 2018 sa konali v Banskej Bystrici Majstrovstvá sveta v hasičskom a záchrannom športe. Naša žiačka Barbora Ďurčová so svojim tímom získala 1.miesto.

Viac Viac
Interbeauty 2018 – jar

Interbeauty 2018 – jar V dňoch 8.-9. februára sa konal v Bratislavskej Inchebe 35. ročník medzinárodnej výstavy Interbeauty. Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky v Bratislave sa na výstave prezentovala výstavným stánkom, účasťou v súťažiach a na workshopoch a prehliadke poriadaných barbierstvom absolventov školy MMG Freedoms Barbers, kde naši žiaci aj praxujú. Výstava opäť poskytla […]

Viac Viac
Domažlice 2018

Dňa 6.3.2018 sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej ul. v Bratislave sa zúčastnila medzinárodnej súťaže v Domažliciach. SOU Domažlice v spolupráci s agentúrou Fissy usporiadalo už 5. ročník kadernícko- kozmetickej súťaže Beauty cup. Súťažilo sa v štyroch kategóriách a to Dámsky spoločenský účes, Pánsky strih a styling, Dámsky strih a styling a Make – Up na tému Hollywood 21. storočia.

Viac Viac
Interbeauty 2018 – jeseň

Interbeauty 2018 – jeseň V termíne 6.10.2018 sme sa ako Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky zúčastnili aj významnej súťaže SK/CZ BARBER BATTLE. Za touto súťažou stáli známe mená ako sú Maroš Ihnát a Martin Sabo. Súťaže sa zúčastnilo množstvo barberov ako zo Slovenska tak i z Česka. Súťaž bola na vysokej úrovni, kde programom sprevádzal známy moderátor Osťo a […]

Viac Viac
Beseda so spisovateľkou

Beseda so spisovateľkou Dňa 19.3. 2018 sme mali v škole besedu so súčasnou slovenskou spisovateľkou Denisou Fulmekovou. Porozprávala nám niečo o svojej tvorbe a najmä o svojom dedkovi , básnikovi Rudolfovi Dilongovi, ktorý je aj ako maturitná otázka v rámci Katolíckej moderny. Bolo to veľmi zaujímavé a príjemné stretnutie.

Viac Viac
Prezentácia na BSK 2019

Dňa 14.júna 2019 sme mali možnosť sa ako škola prezentovať na pôde zriaďovateľa Bratislavského samosprávneho kraja. V čase pred konaním zastupiteľstva a aj počas zasadania, žiaci školy predviedli poslancom a zamestnancom BSK ukážky zo zručností vizážistiek, kaderníčok či manikérok.

Viac Viac
Týždeň odborných zručností 2018

Aj v roku 2018 sme sa zapojili do Európskeho týždňa odborných zručností svojimi aktivitami. Európsky týždeň odborných zručností sa organizuje pod Erasmus + a v rámci týždňa vyhlasuje národná kancelária SAAIC aj rôzne súťaže. V rámci kategórie Najzaujímavejšie podujatie porota spomedzi množstva zaujímavých a originálnych podujatí vybrala a ocenila našu školu ako najlepšiu.

Viac Viac
Školenie Redken 2019

Dňa 18.10.2019 sa zúčastnili majsterky odborného výcviku so žiačkami školenia firmy Redken, ktoré sa konalo Akadémii Lóreal Brno.

Viac Viac
Na Devín ľoďou 2019

Na Devín ľoďou 2019 Dňa 8.5.2019 podnikli žiaci ubytovaní v školskom internáte spolu s pani vychovávateľkami výlet loďou z Bratislavy do Devína, a potom na Devínsky hrad. Počasie nám prialo, užili sme si krásne výhľady, dunajskú prírodu i kus histórie a v neposlednom rade aj dobrú náladu.

Viac Viac
Stáž žiakov v Rige 2019

V dňoch 17.03.-6.04.2019 sa zúčastnilo 14 našich žiakov a dve majsterky odborného výcviku odbornej stáže v obdobnej škola v Rige v Lotyšsku. Stáž sa uskutočnila v rámci mobilitného projektu Erasmus+ v troch programoch a to v kaderníctve, kozmetike a vizážistike. Stáž prebiehala jednak v partnerskej škola Rīgas Stila un modes tehnikums v Rige a tiež prevádzkach miestnych salónov. Žiaci školy mali možnosť sa naučiť nové zručnosti, technológie, spoznať nových ľudí, iné kultúrne a spoločenské prostredie a zdokonaliť sa v jazykových zručnostiach. Komunikačným jazykom bola angličtina.

Viac Viac
Profesia Days Bratislava 2019 10.ročník

V dňoch 6. - 7. marca 2019 sme sa zúčastnili v rámci výstavy Profesia Days v Incheba Expo Bratislava propagačných dní , veľtrhu vzdelávania a pracovných príležitostí. V našom propagačnom stánku sa mali možnosť návštevníci dozvedieť z prvej ruky o možnostiach štúdia u nás a tiež uplatnení absolventov školy na trhu práce.

Viac Viac
Barbiersky kurz

Prinášame pár pohľadov na priebeh kurzu barberov. V súčasnosti barberské služby prežívajú renesanciu, preto škola okrem novovytvoreného 3-ročného učebného odboru Barbier ponúka aj programy celoživotného vzdelávania v kvalifikáciách Pánsky kaderník-holič pre úplných začiatočníkov a Holič pre vyučených kaderníkov. O kurzy je zo strany verejnosti veľký záujem. Viac na stránke pod Kurzy.

Viac Viac
International Championship Golden hands of World Paris-Moscow 2020

Zlato z Paríža. Zvíťaziť v Paríži je snáď sen každého vizážistu a väčšine sa to nepodarí ani po rokoch tréningu. Žiaci našej školy sa zúčastnili na International Championship ,,Golden hands of World,, Paris-Moscow. Myšlienkou šampionátu je „Best to the best“ , vybrať a spoznať tých najlepších. Festival je zameraný na kreativitu a fantáziu, tento rok sa konal 25.11.2020 on-line a hlavná organizácia s porotou sídlila v Paríži.

Viac Viac
Týždeň odborných zručností 2018

Aj v roku 2018 sme sa zapojili do Európskeho týždňa odborných zručností svojimi aktivitami. Európsky týždeň odborných zručností sa organizuje pod Erasmus + a v rámci týždňa vyhlasuje národná kancelária SAAIC aj rôzne súťaže.

Viac Viac
Zlaté ruce Čech Praha 2019

V dňoch 15.-16.3.2019 sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej v Bratislave zúčastnila beauty súťaží v rámci medzinárodnej výstavy Interbeauty 2019 v Prahe Letňany. Praha už tradične prilákala na výstavu súťažiacich z rôznych kútov Európy a Blízkeho Východu. Na výstave prebiehalo šesť nezávislých súťaží, škola sa zapojila do vizážistickej súťaže s dôrazom na nail art „Zlaté ruce Čech BRILIANT NAILS 2019“ a BarberBattle, Česko-Slovenskej súťaže holičov/barberov.

Viac Viac
Sušice 2019

Dňa 11.12.2019 sme sa zúčastnili Majstrovstiev ČR Glamour – Kouzlo krásy v Sušiciach v Českej republike. Súťažilo sa v tímovej spolupráci párov na tému Glamour – Kouzlo krásy BLACK & WHITE BEAUTY. Súťaž sa konala v mieste kultúrneho domu v Sušiciach. V rámci tejto súťaže získali naši žiaci Enrico Anisimo a Scarlett Dubecká postup na OPEN INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP OF EUROPE 2020.

Viac Viac
Maturitné skúšky 2019

Apríl 2019 sa niesol v našej škole v znamení praktických maturitných skúšok. 76 maturantov vykonalo praktickú zložku maturitnej skúšky v 4-ročných maturitných odboroch kaderník-vizážista, kozmetik, telová kozmetika, v nadstavbovom štúdiu vlasová kozmetika a starostlivosť o ruky a nohy, a v pomaturitnom štúdiu kaderník-vizážista, kozmetik a telová kozmetika.

Viac Viac
Paríž 2019

V dňoch od 13.9.2019 do 17.9.2019 sa naša škola zúčastnila exkurzie a výstavy v Paríži.

Viac Viac
Ocenenie primátorom 2019

Primátor Bratislavy Matúš Vallo privítal na bratislavskej radnici talentovaných žiakov a študentov spolu s ich pedagógmi a trénermi.

Viac Viac
Svadobné dni & Beauté Nitra 2019

Dňa 18.01.2019 sme sa so žiakmi zúčastnili výstavy v Nitre -Svadobné dni & Beauté 2019. Žiaci a žiačky prezentovali našu školu na súťaži Naj Nevesta ,Naj ženích v témach Street Fashion Bride a Street Fashion Groom. Súťaže sa zúčastnilo 12 žiakov našej školy. Celkový dojem z výstavy a zo súťaže bol príjemný pre žiakov, ktorí zhodnotili súťaž ako pozitívnu skúsenosť do budúcnosti.

Viac Viac
Nail Olymp Moscow 2019

Skutočný Olymp sa podarilo dosiahnuť našim žiakom na svetovej súťaži v Moskve. V silnej konkurencii súťažiacich z celého sveta a spomedzi niekoľko stoviek prác získali naše žiačky na Olymp Nail Moscow 2019 Kitty Juhosová 1.miesto v kategórii Poster Fantasy a Natália Regásková 1.miesto v kategórii Poster College. Dokonalú vizáž pre súťaž nafotili študenti SPŠE Hálova 16 v Bratislave.

Viac Viac
OPEN INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP OF EUROPE 2019 Praha

V termíne od 6. – 8. 2. 2019 sme sa spolu zo žiakmi Strednej odbornej školy kaderníctva a vizážistiky zúčastnili na postupovej súťaži OPEN INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP OF EUROPE 2019 / KORUNA KREATIVITY v Prahe. Téma súťaže bola FREAK SHOW – CIRQUE DU SOLEIL. Súťaže sa zúčastnilo 14 súťažiacich s našej strednej školy, niektoré žiačky súťažili vo viacerých kategóriách. Samotná súťaž ako i priebeh súťaže sa niesol v príjemnom duchu. Súťaž, organizátori súťaže a aj odborná porota bola na vysokej úrovni. Hodnotili profesionáli vo svojom remesle.

Viac Viac
Interbeauty 2019 – jar

V dňoch 8.-9. februára sa konal v Bratislavskej Inchebe 36. ročník medzinárodnej výstavy Interbeauty. Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky v Bratislave sa na výstave prezentovala výstavným stánkom, účasťou v súťažiach a na workshopoch a prehliadke poriadaných barbierstvom absolventov školy MMG Freedoms Barbers, kde naši žiaci aj praxujú. Výstava opäť poskytla príležitosť propagovať školu, zručnosti žiakov a možnosti vzdelávania na škole. V stánku žiaci poskytovali zdarma verejnosti líčenie , úpravu účesov a nechtov. Na súťažiach získali žiaci školy tieto ocenenia:

Viac Viac
NAIL OLYMP GRECE 2019

Predposledný septembrový týždeň 17.9.2019 sme sa zúčastnili medzinárodnej súťaže NAIL OLYMP GRECE, v Leptokarii, kde sa stretli nail artisti z celej Európy. Naši žiaci v konkurencii profesionálov obstáli úplne suprovo. Kitty Juhosová 1.miesto v Nail Art Poster a Dominika Tanczosová 2. miesto v Nail Art Tip Box. Blahoželáme, z úspechu sa veľmi tešíme. Ďakujeme SPŠE Hálova 16 za skvelé fotky a žiakom a majstrom za svedomitú prípravu.

Viac Viac
VlasyVizáž Cup 2019

Dňa 28.3.2019 sa na výstavisku v Trenčíne v rámci veľtrhu BEAUTY FORUM SLOVAKIA sa konala súťaž VlasyVizáž Cup 2019, na ktorej sa zúčastnili žiaci :

Viac Viac
Výstavka prác záujmových krúžkov 2018/2019

V školskom roku 2018/19 pracovalo v škole a v školskom internáte viacero záujmových krúžkov. Niektoré krásne práce sme sprístupnili žiakom a zamestnancom formou výstavky. Návštevníci mali možnosť vidieť šaty, masky, šperky, parochne, príčesky a iné vlasové ozdoby, rôzne aranžmány a ďalšie zaujímavé kúsky.

Viac Viac
Young make-up Awards Beauty Dusseldorf 2019

Keď sny nie sú iba snami, ale majú aj reálnu podobu. Úžasný medzinárodný úspech na svetovej súťaži v Düsseldorfe. 2.miesto na finále Young make-up Awards Beauty Düsseldorf Lucia Gabrišová žiačka 4.ročníka odbor kaderník-vizážista. Blahoželáme veľmi sa tešíme. Úspech Lucie je zároveň úspechom školy, ktorý vypovedá o vynikajúcej úrovni vzdelávania v našej škole.

Viac Viac
Deň učiteľov 2019

28.marca 2019 sa uskutočnilo z príležitosti Dňa učiteľov oceňovanie pedagógov našim zriaďovateľom Bratislavským samosprávnym krajom. Za našu školu bola bratislavským županom Mgr. Jurajom Drobom, MBA,MA ocenená majsterka odborného výcviku Mgr. Michaela Remšíkova. Srdečne gratulujeme a veľmi sa tešíme.

Viac Viac
CZ/SK BARBER BATTLE 2019

V termíne od 15. – 17. 3. 2019 sme sa ako Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky zúčastnili významnej súťaže CZ/SK BARBER BATTLE v Prahe. BarberBattle je Česko-Slovenská súťaž barberov a holičov, ktorí súťažia medzi sebou v 5 rôznych kategóriách.

Viac Viac
Barbersky kurz – ako to u nás vyzerá

Prinášame pár pohľadov na priebeh kurzu barberov. V súčasnosti barberské služby prežívajú renesanciu, preto škola okrem novovytvoreného 3-ročného učebného odboru Barbier ponúka aj programy celoživotného vzdelávania v kvalifikáciách Pánsky kaderník-holič pre úplných začiatočníkov a Holič pre vyučených kaderníkov. O kurzy je zo strany verejnosti veľký záujem. Viac na stránke pod kurzy.

Viac Viac
Návšteva školy v dome seniorov ARCHA 2019

V školskom roku 2019/20 opäť pravidelne minimálne 1x mesačne navštevujeme Domov seniorov na Kramároch, so žiakmi II.KVA a III.KV, kde poskytujeme služby kadernícke, manikérske spojené s masážou rúk, upravujeme a farbíme obočie a najmä komunikujeme s obyvateľmi.

Viac Viac
VÝTVARNÝ KRÚŽOK

V škole aktívne pracuje pod vedením pani vychovávateľky Alžbety Havranovej výtvarný krúžok zameraný hlavne na výrobu šperku. O túto aktivitu je z radov žiakov veľký záujem. Svoje práce prezentujú potom na rôznych výstavách.

Viac Viac
Interbeauty 2007

Počas konania Interbeauty v dňoch 27.09 - 29.09.2007 majstri OV a žiaci reprezentovali SOŠ v stánku, kde boli zastúpené všetky odbory a žiaci pod kontrolou MOV zákazníkom poskytovali služby kadernícke, kozmetické, manikérske a poradenstvo účesovej tvorby cez PC

Viac Viac
JUVYR 2007

V dňoch 27.11 - 29.11.2007 sa uskutočnila školská prezentačná výstava výrobkov a služieb žiakov stredných škôl JUVYR.

Viac Viac
HARMONIE 2008 BRNO

15.02.2008 sa uskutočnil 6. ročník Majstrovstiev Českej republiky mladých kaderníkov a kozmetičiek. Na 6. ročník sa prihlásilo 48 škôl, 45 v kaderníckej kategórii a 25 v kozmetickej kategórii, celkový počet škol bol 70. Na tento ročník sa prihlásili 4 školy zo Slovenskej republiky a dve odborné školy z Poľska.

Viac Viac
Imatrikulácie 2008

V školskom roku 2008/2009 sme tiež privítali do radov žiakov našej školy prvákov, ktorí nastúpili do študijného odboru kozmetik a učebných odborov kaderník, manikér- pedikér a výroba konfekcie. Zástupcovia každého odboru na svojich modelkách predviedli zručnosti a tak na základe pekných prác boli prijaté do cechu kozmetikov, kaderníkov, manikér-pedikérov a výroby konfekcie.

Viac Viac
SPOLUPRÁCA SO ZAMESTNÁVATEĽMI

SOŠ v maximálnej miere spolupracuje so zamestnávateľmi, profesionálnymi štúdiami krásy, vlasovými štúdiami, kaderníctvami a kozmetikami. Žiaci vyšších ročníkov praxujú priamo v prevádzkach mesta Bratislavy, čo im umožňuje stretnúť sa so zaujímavou a kreatívnou prácou, inou klientelou, vyskúšajú si náročnú profesionálnu prácu so zákazníkmi. Jedným z nich je aj Štúdio IN ZONE, kde máme na odbornom výcviku žiaka 3.ročníka Polata Elalmisa. Polat si prácu v štúdiu pochvaľuje a majitelka štúdia je s ním tiež spokojná.

Viac Viac
STREDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOSŤ 2008

Stredoškolská odborná činnosť je dobrovoľná, záujmová činnosť mladých perspektívnych vedcov, pedagogických a vedeckých pracovníkov, učiteľov stredných a vysokých škôl. Je prehliadkou tvorivého myslenia, odborných vedomostí, skúsenosti a talentu mládeže. Cieľom je prispievať k vyhľadávaniu talentovaných a nadaných žiakokov stredných škôl, podporovať cieľavedomú prácu s nimi, rozvíjať tvorivé odborno - teoretické a odborno - praktické schopnosti žiakov, upevòovať ich vedomosti, zručnosti a návyky, viesť ich k samostatnému tvorivému mysleniu a aktívnemu riešeniu úloh.

Viac Viac
COSMOPROF 2008

V dňoch 11. - 15.04.2008 sa žiaci a pedagógovia z nášho SOU zúčastnili výstavy COSMOPROF v Talianskej Bologni. Výstava bola zameraná na nové trendy v oblasti kozmetiky, kaderníctva a nechtového dizajnu. Získané poznatky sa budeme snažiť využiť vo vyučovaní.

Viac Viac
MLADÝ TVORCA 2008

V dňoch 17. - 19.04.2008 sa SOU, Svätoplukova 2, zúčastnilo výstavy žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca v Nitre. Vo svojom výstavnom stánku sme prezentovali naše odbory krajčírskymi výrobkami a kaderníckymi, kozmetickými a manikérskymi službami pre verejnosť.

Viac Viac
NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2008

Dňa 17.05.2008 sa žiaci z nášho SOU zúčastnili spolupráce na celoeurópskom projekte "NOC MÚZEÍ a GALÉRÍÍ", ktorý pripravilo Múzeum školstva a pedagogiky na Hálovej ulici v Bratislave. Program bol pod názvom "škola a móda očami Dariny Lapšanskej". Táto módna publicistka previedla návštevníkov históriou módy v druhej polovici 20.storočia, modelmi študentov stredných umeleckých škôl, VŠVU a modelmi Fera Miklošku predstavila slovenskú módnu scénu.

Viac Viac
Interbeauty 2008

V dňoch 25.09 - 27.09.2008 sa naša škola zúčastnila na výstave Interbeauty 2008 v Bratislave, kde žiaci prezentovali jednotlivé odbory vo výstavnom stánku. Zároveň sa konali MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY a naši žiaci získali nasledovné ocenenia:

Viac Viac
JUVYR 2008

V dňoch 25. - 27. 11. 2008 sa naša Škola prezentovala na výstave JUVYR 2008, ktorá sa konala v PKO v Bratislave. Organizátor ŠIOV usporiadal zároveň súťaž EUROSKILLS v skupine odborov elektronika, v učebnom odbore maliar, kaderník a v štúdijnom odbore kozmetik a vizážista. Naša Škola sa zúčastnila súťaže v odbore kaderník a kozmetik.

Viac Viac
ORANGE FASHION 2008

2.decembra na módnej prehliadke Orange Fashion 2008, ktorá sa uskutočnila v pondelok 1. decembra v Bratislave, sa predstavili návrhári zo Slovenska, susednej Českej republiky a Maďarska. Módne kolekcie od Jany Pištejovej, Moniky Drapálovej, Marcela Holubca W., Barbary Leber, Anity Benes, Lucie S Hegyi a Dóry Konsánszky boli venované večerným šatám ako inšpirácia pre plesovú sezónu. Moderátorom večera bol Bruno Ciberej, ktorý sa v módnom biznise tiež pohybuje.

Viac Viac
VÝLET PARÍŽ 2009

V dňoch 12.-16.3.2009 sa 65 žiakov našej SOŠ zúčastnilo odborno-poznávacieho zájazdu v Paríži, ktorý bol zrealizovaný v spolupráci s cestovnou kanceláriou Coimex a luxusnou autobusovou dopravou Levčík.

Viac Viac
KOZMETICKÝ MADRID – ŠKOLSKÝ ZÁJAZD 2020

V dňoch 20. - 26.10.2009 sa zúčastnili naši žiaci a pedagógovia odborno – poznávacieho zájazdu do mesta Madrid na medzinárodnú kozmetickú výstavu Salon Look Internacional 2009 Madrid. Cestou v rámci programu sme navštívili mestečko Chamonix dejisko prvých zimných olympijských hier s monumentálnym Mont Blancom 4810m.n.m., ktoré sme si prezreli v rámci voľna. Po prehliadke mestečka Chamonix sme sa premiestnili autobusom do švajčiarskeho Lausanne, kde sme sa ubytovali v atómovom kryte , kde sme strávili noc a ráno po raňajkách sme odchádzali do Francúzska, so zastávkou v Ženeve spojenú s prehliadkou mesta . Potom sme pokračovali v ceste do Madridu, kde sme ráno o 8.00 hod. vystúpili z autobusu pred výstaviskom IFEMA a o pol desiatej sme mohli vstúpiť na výstavu.

Viac Viac
ONLINE INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP G.H.W. LISBOA-PORTUGAL 2020

ONLINE INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP G.H.W. LISBOA-PORTUGAL 2020 Dňa 28.8.2020 sa žiačky našej školy Kitti Juhosová a Monika Detka zúčastnili súťaže v nechtovom dizajne: ONLINE INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP G.H.W. LISABOA-PORTUGAL.Žiačky súťažili v kategórii Junior a do súťaže sa posielali postery s prácou súťažiacej. Ocenenia Kitti Juhasová sa umiestnila v dvoch disciplínach Art poster Fantasy a Art poster Fashion […]

Viac Viac
Body Art Show 2019

A ešte pohľad do zákulisia Body Art Show Marta Gejdoshova náročná príprava a aj naši žiaci BeautyCare Study - Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky trochu asistovali, veľa sa naučili, ďakujeme za príležitosť.

Viac Viac
DOD 2019

Pekné jesenné počasie privítalo veľký počet záujemcov o štúdium na našej škole

Viac Viac
Hodina deťom 2019

Vo štvrtok 14.novembra 2019 sa celé Slovensko znova spojilo, aby pomohlo deťom, ktoré to potrebujú. Do ulíc vyšli dobrovoľníci so žltými pokladničkami s motívom maskota Huga.

Viac Viac
Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Dnes pobalených a odovzdaných 28 krabíc s darčekmi a hand made pohľadnicami do Dss Archa v rámci projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? . Dúfame, že urobia klientom Dss radosť. Ďakujeme všetkým zamestnancom a žiakom, ktorí ste svojim dielom prispeli k príprave aj […]

Viac Viac
Imatrikulácia 2019

Dňa 6.decembra 2019 sa uskutočnilo na našej škole slávnostné prijatie študentov do prvého ročníka - „Imatrikulácia"

Viac Viac
Výtvarná súťaž Červená stužka 2019

Pohľadnica pre Červené stužky – VÝTVARNÁ SÚŤAŽ. Usporiadateľ: MŠVVaŠ SR, Kancelária WHO na SK, mesto Žilina, Okresný úrad – odbor školstva v Žiline a Gymnázium sv. Františka v ŽilineZameranie: kampaň proti AIDS.

Viac Viac
Návšteva Múzea dopravy 2019

V piatok 13.12.2019 sa žiaci 1.KVA a 1.KVB triedy zúčastnili exkurzie Dopravného múzea, ktoré je komplexným múzeom dopravy. Prezentuje historický vývoj cestnej a železničnej dopravy na území Slovenska.

Viac Viac
Bienále ilustrácií 2019

Vo štvrtok 12.12.2019 sme s triedami 2.KVA a 2.KO navštívili 27. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) v priestoroch Slovenského národného múzea - Historického múzea na 2.poschodí Bratislavského hradu.

Viac Viac
Európsky týždeň odborných zručností 2020

V kategórií „Súťaž o najzaujímavejšie podujatia organizované k Európskemu týždňu odborných zručností 2019 na Slovensku" našej škole bolá udelená tzv. "Honorable Mention" a neutíchajúcu snahu v sektore OVP, zviditeľňovanie ako odborných zručností, tak i Erasmu+ a venovanie osobitého úsilia príprave žiakov na život.

Viac Viac
Návšteva v dome seniorov Archa 2020

Dnes sme sprijemnili deň obyvateľom domu seniorov Archa na Kramároch. Žiačky 2.KVA spolu s pani majsterkou poskytli obyvateľom manikúru, strihanie vlasov, farbenie obočia a masáž rúk.

Viac Viac
DOD 2020

Dnes sme opäť otvorili dvere našej školy pre uchádzačov o štúdium v odbore kaderník-vizážista, kozmetik, manikér-pedikér, barbier, umelecký parochniar a maskér, vlasová kozmetika, starostlivosť o ruky a nohy.

Viac Viac
Stáž študentov z Rigy

Vo februári sa na pôde našej školy BeautyCare Study - Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky uskutočnila 3-týždňová stáž študentiek a pedagógov zo strednej školy v Rige Rīgas Stila un modes tehnikums. Na workshope v Rige prezentovali výsledky projektu, nadobudnuté zručnosti a vedomosti.

Viac Viac
Aj my sa snažíme s malou mierou pomôcť

Aj naša škola sa snaží aspoň malou mierou pomáhať. Pre Onkologický ústav Sv. Alžbety na Heydukovej ul. a DSS Archa v Bratislave ušila rúška naša dobrá víla hlavná majsterka odborného výcviku Mgr.Vierka Cedulová, a do nemocnice na Kramároch a do Ružinova ušila rúška pani majsterka Ing. Betka Gbelská.

Viac Viac
International Beauty festival Praha 2020

Nezaháľame, pracujeme, súťažíme a tešíme sa z krásy!!! V apríli sa konal v Prahe bez účasti verejnosti International Beauty festival Praha 2020 s mottom : "To be the best for the best". Žiaci školy BeautyCare Study - Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky - Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky sa zúčastnili kategórie POSTER so svojimi prácami, ktoré nám nafotil Tomáš Kollár zo SPŠE Hálova 16

Viac Viac
INTERNATIONAL BEAUTY FESTIVAL 2020

Dňa 10.10.2020 sa žiačky našej školy zúčastnili Medzinárodnej súťaže Zlaté Ruce Čech v Prahe v rámci INTERNATIONAL BEAUTY FESTIVAL ,, To be the best for the best,, s Teresa Czernek @International Beauty Festival Praha . Súťažili v kategórii tip-box/Junior Nail Art kde sa do súťaže posielali zdobené umelé nechtové tipy a v kategórii pánska manikúra/Junior star kde sa do súťaže posielali fotky s prácou súťažiacich. Konkurencia bola ako vždy dosť silná, napriek tomu obsadili krásne 1., 2. a dve 4.miesta.

Viac Viac
ROLANDOV HREBEŇ BARDEJOV DECEMBER 2009

V dňoch 10.-12.12.2009 sme sa spolu so žiakmi našej SOŠ zúčastnili v Bardejove VII. Rolandov hrebeň - otvorených majstrovstiev Slovenska kaderníkov a IV. Golden Rose - otvorených majstrovstiev Slovenska v make-upe.

Viac Viac
JUVYR 2009

V decembri 2009 sa konala prezentácia prác žiakov stredných odborných škôl a stredných odborných učilíšť v rámci ktorej bola súťaž kaderníkov .

Viac Viac
SÚŤAŽ AUSTRIAN OPEN CUP 2010 LINZ

Otvorené majstrovsvá Rakúska Austrian open cup 2010 v Linzi organizovala 8.3.2010, svetová organizácia Organisation mondiale coiffure (OMC) , ktorá organizuje aj majstrovstvá sveta v účesovej tvorbe v novembri, v Paríži. Súťaže sa zúčastnili Miroslava Stroková, naša majsterka odborného výcviku v odboroch kaderník a kaderník -vizážista, ktorá súťažila v technickej kategórii ako senior (senior je od 26 rokov) a Polat Elalmis, žiak našej školy ako junior.

Viac Viac
LEONARDO DA VINCI 2010

V rámci Programu celoživotného vzdelávania , podprogramu Leonardo da Vinci www.saaic.sk , vypracovala naša škola dva mobilitné projekty , LDV IVT pre žiakov školy a LDV PLM pre absolventov. Projekt pre žiakov bol vypracovaný pod názvom ,,Odborná prax v prevádzkach služieb v starostlivosti o vzhľad“ a projekt pre absolventov pod názvom ,,Rozvíjanie profesijných zručností v pre

Viac Viac
LEONARDO DA VINCI 2011

LEONARDO DA VINCI 2011 V rámci výzvy LLP 2011 sme sa zapojili do mobilitného projektu Leonardo da Vinci IVT pre žiakov v počiatočnej príprave formou odborných stáží v Nemecku v meste Lipsko a v Anglicku meste Portsmouth. Miesto nášho pobytu v Nemecku sa nachádzalo v mestečku Skeuditz pri Lipsku. Trojtýždňový pobyt bol zameraný na prax […]

Viac Viac
LEONARDO DA VINCI 2012

LEONARDO DA VINCI 2012 Aj v roku 2012 sa naša škola zapojila do programu celoživotného vzdelávania a v rámci prierezového programu Leonardo da Vinci a vypracovala Projekt mobility pre cieľovú skupinu IVT – žiaci v počiatočnej odbornej príprave s názvom Získanie nových zručností v beauty službách. Po vypracovaní a podaní nám bol projekt schválený Národnou […]

Viac Viac
Leonardo da Vinci 2013

Projekt ,,Dokonalý vzhľad - cesta k úspechu“ bol zameraný na prenos nových zručnosti v odboroch zameraných na starostlivosť o vzhľad človeka. Zúčastnili sa ho žiaci štvorročného študijného odboru kaderník-vizážista, štvorročného študijného odboru kozmetik, trojročného učebného odboru kaderník a manikér-pedikér. Stáž v rámci projektu prebiehala v troch turnusoch, v krajinách Nemecko, Anglicko a Česká republika. V Nemecku bola skupina 14 žiakov a 2 sprevádzajúce osoby, v Anglicku bola skupina 15 žiakov a dve sprevádzajúce a v Českej republike bolo 8 žiakov a jedna sprevádzajúca osoba. Odbornosť projektu bola zameraná na komplexnú starostlivosť o vzhľad človeka, a to starostlivosť o pleť a nechty, starostlivosť o vlasy a ich úpravu, s aplikáciou a využitím nových ekologických prípravkov a materiálov na prírodnej báze, moderných technológii a prístrojov.

Viac Viac
LEONARDO DA VINCI TOI HAIR INNOVATIVE LEARNING

Stredná odborná škola sa v spolupráci s Centrom pre moderné vzdelávanie (http://hair.cfme.net) podieľa na tvorbe učebnice Hair pre žiakov SOŠ na Slovensku i v Čechách. Cieľom projektu v rámci programu Leonardo da Vinci - transfer inovácií je vytvoriť učebnice pre anglický a nemecký jazyk, v každom ročníku sedem lekcií detailne zameraných na jednotlivé témy z kaderníckeho prostredia a doplnených o najdôležitejšie gramatické javy. Učebnica pokrýva všetky odborné témy, napríklad: detailné kadernícke procedúry, simulácie návštevy v kaderníckom salóne, zákaznícky servis, štýly účesov alebo propagáciu vlastného kaderníckeho salónu a mnohé iné.

Viac Viac
UKONČENIE PROJEKTU LEONARDO DA VINCI TRANSFER INOVÁCIÍ

V mesiaci november 2015 bol ukončený dvojročný projekt Hair Leonardo da Vinci Transfer inovácií, do ktorého bola Stredná odborná škola, Svätoplukova 2 Bratislava zapojená ako jediná zo Slovenska. Do projektu boli zapojené školy z Česka a Fínska. Projekt bol zameraný na podporu inovatívnych prístupov v odborne zameranom jazykovom vzdelávaní v odboroch kaderník a kozmetik.

Viac Viac
STÁŽ ŽIAKOV V NEMECKU ERASMUS + 2015

Stredná odborná škola sa v roku 2015 zapojila do projektu v rámci programu Erasmus+, v spolupráci s Národnou agentúrou SAAIC. Vypracovali sme projekt, na základe ktorého sa 40 žiakov a 6 pedagógov našej školy zúčastnilo odbornej stáže v zahraničí. Príprava a realizácia projektu boli financované z prostriedkov EU.

Viac Viac
STÁŽ ŽIAKOV V ANGLICKU ERASMUS + 2015

Dňa 27.9.2015 po príchode z Londýna do mesta Corby, sme mali privítanie organizáciou, ktorá pripravila pre nás spoločný obed, oboznámila nás s programom stáže. Potom sme sa ubytovali v hoteli Snozeroom v meste Corby, dve študentky sa ubytovali v rodine v Corby. Druhý deň sme s manažérom firmy boli študentky predstaviť a uviesť do kaderníckych a kozmetických salónov v meste Corby a Kettering , kde zostali už pracovať, po dohode s majiteľom salónu len na 1 smenu, alebo na 2 smeny. Študentky počas troch týždňov v týchto salónoch vykonávali odbornú prax, kde mali možnosť vidieť prácu kaderníkov, kozmetikov, nechtových dizajnéroch a manikérov. Títo odborníci im vysvetľovali a prevádzali rôzne techniky a postupy prác, ktoré sa vykonávali aj inak ako u nás a veľmi ich to zaujalo.

Viac Viac
STÁŽ ŽIAKOV V DOMAŽLICIACH, ČESKO, ERASMUS + 2015

Stredná odborná škola sa v roku 2015 zapojila do projektu v rámci programu Erasmus+, v spolupráci s Národnou agentúrou SAAIC. Vypracovali sme projekt, na základe ktorého sa 40 žiakov a 6 pedagógov našej školy zúčastnilo odbornej stáže v zahraničí. Príprava a realizácia projektu boli financované z prostriedkov EU.

Viac Viac
STÁŽ ŽIAKOV V PARDUBICIACH, ČESKO, ERASMUS + 2015

Stredná odborná škola sa v roku 2015 zapojila do projektu v rámci programu Erasmus+, v spolupráci s Národnou agentúrou SAAIC. Vypracovali sme projekt, na základe ktorého sa 40 žiakov a 6 pedagógov našej školy zúčastnilo odbornej stáže v zahraničí. Príprava a realizácia projektu boli financované z prostriedkov EU.

Viac Viac
ODBORNÉ VZDELÁVANIE A PRÍPRAVA PRE TRH PRÁCE.

Stredná odborná škola, Svätoplukova 2, Bratislava bola v roku 2016 zaradená do projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce. Tento švajčiarsko-slovenský projekt je podporovaný prostredníctvom Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce v rámci rozšírenej Európskej únie. Projekt je v súlade s Národným programom reforiem schváleným vládou SR.

Viac Viac
ERASMUS+ 2017

Dva týždne v novembri 2017 sme hostili v rámci projektu ERASMUS+, študentov SPŠCH z Pardubíc pod dohľadom zástupkyne školy SPŠCH Pardubice P. Hojkovej. Pracovalo sa s kozmetickými prístrojmi, úspešne sa zvládlo predlžovanie vlasov do večerného účesu, exilis, typológia tváre, voľba účesu podľa tváre, dekoratívne, filmové a divadelné líčenie, nadpájanie vlasov.

Viac Viac
INTERBEAUTY BRATISLAVA 2010 – JESEŇ

INTERBEAUTY BRATISLAVA 2010 – JESEŇ V dňoch 30.9.-2.10.2010 sa Stredná odborná škola, Svätoplukova 2, Bratislava prezentovala bratislavskej a slovenskej verejnosti na výstave Interbeauty 2010 v Bratislave výstavným stánkom a účasťou na odborných súťažiach. V stánku SOŠ žiaci študijného odboru kozmetika predvádzali líčenie, učebného odboru kaderník úpravu vlasov zapletaním, kulmovaním a žehlením a učebného odboru manikér-pedikér […]

Viac Viac
Profesia days 2011

Profesia days 2011 V dňoch 16.2. – 17.2.2011 sa uskutočnil 2. ročník veľtrhu práce Profesia Days v Incheba Expo Bratislava. Veľtrh bol určený všetkým nezamestnaným, študentom, absolventom stredných a vysokých škôl ako aj pracujúcim z celého Slovenska. Naša SOŠ bola organizátormi pozvaná, aby odbornými radami a prácou pomohla záujemcom pripraviť sa na pracovný pohovor. Inštalácia […]

Viac Viac
MAJSTROVSTVÁ SR A ČESKO-SLOVENSKA SÚŤAŽ V ÚČESOVEJ A DEKORATÍVNEJ TVORBE BEAUTY TRENČÍN 2011

MAJSTROVSTVÁ SR A ČESKO-SLOVENSKA SÚŤAŽ V ÚČESOVEJ A DEKORATÍVNEJ TVORBE BEAUTY TRENČÍN 2011 Dňa 12.marca 2011 sa v Trenčíne konali Majstrovstvá SR v účesovej a dekoratívnej tvorbe a česko-slovenská súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe, ktorú organizovalo Spoločenstvo kaderníkov a kozmetiky pod vedením pani Zdenky Zuzákovej. Súťaží sa zúčastnili aj žiaci z našej školy. Majstrovstiev […]

Viac Viac
MAJSTROVSTVÁ SR ROLANDOV HREBEŇ A GOLDEN ROSE BARDEJOV 2011

MAJSTROVSTVÁ SR ROLANDOV HREBEŇ A GOLDEN ROSE BARDEJOV 2011 Dňa 29.4.2011 sa zúčastnili žiaci našej školy Majstrovstiev Slovenska v účesovej tvorbe a dekoratívnej tvorbe Rolandov hrebeň a Golden rose, ktorá sa konala v rámci VI. Medzinárodného veľtrhu kaderníctva, kozmetiky a nechtov v Bardejove. Súťaž hodnotila medzinárodná porota zložená z odborníkov z praxe z čiech a […]

Viac Viac
EXKURZIA VIEDEŇ 2011

EXKURZIA VIEDEŇ 2011 Dňa 4. 5. 2011 absolvovali žiaci našej školy kultúrno-poznávaciu exkurziu do hlavného mesta Rakúska – Viedne. Bol to pekný a zmysluplne strávený deň plný zážitkov. Cestu nám spríjemnila naša sprievodkyňa, ktorá veľmi pútavo priblížila históriu tejto krajiny, svoje rozprávanie okorenila príbehmi zo života slávnych historických osobností. Upozornila nás na významné architektonické objekty, […]

Viac Viac
Interbeauty Bratislava 2011 – jeseň

Interbeauty Bratislava 2011 – jeseň Medzinárodná výstava Interbeauty 2011 –jesenná časť sa konala v dňoch 29.9.-1.10. 2011 v priestoroch výstaviska Incheby v Bratislave , kde naša Stredná odborná škola prezentovala práce žiakov v odboroch kozmetik, kaderník – vizážista, kaderník, manikér- pedikér. V stánku mohli návštevníci výstavy vidieť úspechy školy v rámci výzdoby , ukážky prác […]

Viac Viac
JUVYR 2011

JUVYR 2011 V dňoch 14. – 16. novembra 2011 sa uskutočnil v bratislavskom Istropolise 20. ročník školskej prezentačnej výstavy výrobkov a služieb žiakov stredných odborných škôl Juvyr, ktorého cieľom je propagovať a zviditeľniť odborné vzdelávanie v študijných a učebných odborov žiakom základných škôl. Naša SOŠ sa v stánku prezentovala prácou žiakov našich študijných a učebných […]

Viac Viac
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2011

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2011 Dňa 29. 11. 2011 sa dvere SOŠ Svätoplukovej otvorili pre všetkých záujemcov , ktorí uvažujú o štúdiu na našej škole. Deň otvorených dverí bol určený predovšetkým pre žiakov základných škôl, ale aj ich rodičov. Naši návštevníci si mohli prezrieť priestory školy a získať podrobné informácie o možnostiach štúdia v jednotlivých učebných […]

Viac Viac
INTERBEAUTY BRATISLAVA 2012- JAR

INTERBEAUTY BRATISLAVA 2012- JAR V dňoch 3. – 4. februára 2012 sme sa zúčastnili medzinárodného veľtrhu kozmetiky INTERBEAUTY v bratislavskej Inchebe. Cieľom veľtrhu INTERBEAUTY bola aktívna prezentácia spoločností podnikajúcich v oblasti kozmetického priemyslu, predstavenie nových trendov v kozmetike a výmena poznatkov a skúseností. Patril k tomu aj bohatý odborný program prebiehajúci počas konania veľtrhu. Prebiehali […]

Viac Viac
JUVYR 2012

JUVYR 2012 V dňoch od 27.11.2012 do 30.11.2012 sa konala v priestoroch Národného tenisového centra výstava Juvyr 2012. Naša škola sa na výstave zúčastnila ako vystavovateľ a prezentovala ponuku svojich študijných a učebných odborov ukážkami prác žiakov na modeloch a návštevníkoch výstavy. Náš stánok sa umiestnil na prvom mieste v súťaži o „Najkreatívnejšie tvorivé pracovisko“. […]

Viac Viac
Deň župných škôl 2013

Deň župných škôl 2013 Dňa 25.1.2013 sme sa zúčastnili Dňa župných škôl v bratislavskom Avione. Propagačný deň stredných škôl pre verejnosť zorganizoval náš zriaďovateľ Bratislavský samosprávny kraj za účasti vedenia župy. Ako škola sme sa prezentovali formou výstavného stánku a aktivitami v oblasti našich odborov starostlivosti o vzhľad. Zo strany verejnosti bol o naše služby […]

Viac Viac
INTERBEAUTY BRATISLAVA 2013 – jar

INTERBEAUTY BRATISLAVA 2013 – jar V dňoch 7.-9.2.2013 sa na výstavisku Incheba konala výstava Interbeauty 2013, na ktorej naša Stredná odborná škola prezentovala práce žiakov ukážkami v stánku. Žiaci v odboroch kaderník – vizážista, kozmetik a manikér – pedikér ponúkali verejnosti líèenie, úpravu vlasov a nechtov. V rámci výstavy sa konala 8.2.2013 súťaž v dekoratívnej […]

Viac Viac
KALIBR CUP LANŠKROUN 2013

Dňa 14.2.2013 sme sa zúčastnili otvorených majstrovstiev ČR s medzinárodnou účasťou v Lanškroune. Súťažilo sa v kategóriách dekoratívnej a účesovej tvorby. Naša žiačka Lenka Lednická , 3.ročník kaderník-vizážista, v náročnej konkurencii kategórie make-up obsadila 7. miesto a tým postúpila do finále v Prahe na Juniorský pohár veľtrhu World of Beauty & Spa v marci 2013.

Viac Viac
TOUR SALON 2013 V POZNANI

TOUR SALON 2013 V POZNANI Bratislavský samosprávny kraj sa v dňoch 16. až 18. októbra prezentoval na Tour Salon v Poznani a opäť mala prezentácia partnerov BSK ako aj nášho regiónu veľký úspech. Úspechy predchádzajúcich prezentácii a vysoký záujem návštevníkov priviedli do Poznane aj ďalších záujemcov z Bratislavského kraja, ktorí tu po prvýkrát pod strechou […]

Viac Viac
WORLD OF BEAUTY & SPA PRAHA 2013

WORLD OF BEAUTY & SPA PRAHA 2013 V dňoch 1.-2.3.2013 sa zúčastnila naša žiačka Lenka Lednická , po postupe z Kalibr cup otvorených majstrovstiev čR s medzinárodnou účasťou v Lanškroune, finále v Prahe na Juniorskom pohári ve¾trhu World of Beauty & Spa. Súťažilo sa v náročných vizážistických kategóriách dekoratívnej, účesovej tvorby, fotomake-upe a ïalších. Lenka […]

Viac Viac
PRAKTICKÉ MATURITNÉ SKÚŠKY 2013

PRAKTICKÉ MATURITNÉ SKÚŠKY 2013 Dňa 9.4. 2013 prebehli praktické maturitné skúšky v štvorročnom odbore kaderník -vizážista. Žiaci vypracovali komplexnú úlohu na vylosovanú tému. Jedna z tém bola aj „Antika“. Svoje finálne práce žiaci predviedli ako súčasť rautu v spolupráci so Súkromnou strednou odbornou školou Gasmo v hoteli Tatra.

Viac Viac
CENA MESTA PEZINOK 2013

CENA MESTA PEZINOK 2013 Dňa 15.05.2013 sme sa zúčastnili na kaderníckej súťaži v Pezinku. Súťažilo sa v troch disciplínach na témy: voľná téma ,,fantázia,, dámsky účes ,,výčes z kučeravých vlasov,, pánsky účes ,,módny trendový účes,, Tento rok bolo veľké zastúpenie súťažiacich v každej disciplíne a tým aj veľká konkurencia krásnych a dokonalých účesov. Žiaci SOŠ […]

Viac Viac
SÚŤAŽ V DEKORATÍVNEJ TVORBE MÚZA LÁSKY KOŠICE 2013

Dňa 17.5.2013 sme sa zúčastnili v Košiciach celoslovenskej súťaže v dekoratívnej tvorbe Múza lásky, poriadanej vizážistickým štúdiom Leren a pani Renátou Lenčešovou. Naši žiaci súťažili vo veľkej konkurencii v kategórii líčenie a bodypainting. Žiačky, všetky zo štvorročného odboru kaderník-vizážista, si odniesli úžasné štyri ocenenia.

Viac Viac
Interbeauty 2013 – jeseň

Interbeauty 2013 – jeseň V rámci medzinárodnej výstavy Interbeauty 2013 jesenná časť v Bratislave, sa naši žiaci zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v účasovej a dekoratívnej tvorbe. Dňa 4.10.2013 prebehli obe súťaže a my sme sa tešili zo získaných ocenení. Ocenenia Dámska účesová tvorba: 1.miesto Biedermeier Paulína Chudjaková 3.miesto Žiarivá jeseň Alica Bartalošová 1.miesto Žiarivá jeseň Xénia […]

Viac Viac
JUVYR 2014

JUVYR 2014 Dňa 29.11.2013 sme pripravovali a organizovali v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania, 2.ročník manikérskej súťaže Nail-Art. Súťaž sa konala v NTC Aegon aréne v Bratislave, v rámci celoslovenskej výstavy Juvyr. Súťažilo sa v téme ,,Orient,, . Naši žiaci sa umiestnili na 1.mieste Anna Hrotková a na 3.mieste Naďa Galbová.

Viac Viac
SÚŤAŽ NAJRETRO NEVESTA NITRA 2014

V dňa 24.1.2014 sa žiaci našej školy, SOŠ, Svätoplukova 2, Bratislava zúčastnili na výstave „Svadba & Beauty“, realizovanej na výstavisku Agrokomplex – Nitra. V rámci tejto výstavy sa konala i súťaž na tému Naj Retro nevesta, na ktorej súťažili i naši žiaci.

Viac Viac
INTERBEAUTY 2014 – JAR

INTERBEAUTY 2014 – JAR V dňoch 14. a 15.2.2014 sa naša SOŠ, Svätoplukova 2 v Bratislave zúčastnila so žiakmi výstavy Interbeauty 2014 v bratislavskej Inchebe. Vo výstavnom stánku sme ponúkali služby v odboroch kaderník-vizážista, kaderník, manikér-pedikér, kozmetik a telová kozmetika. Zároveň sme sa so žiakmi zúčastnili Majstrovstiev Slovenska súťaže INTERBEAUTY TROPHY 2014 poriadanú Spoločenstvom kaderníkov, […]

Viac Viac
KALIBR CUP LANŠKROUN 2014

KALIBR CUP LANŠKROUN 2014 Otvorené majstrovstvá ČR 14. ročník Kalibr Cup 2014 sa konal 6. 2. 2014 v Lanškroune. Spoločnou témou pre všetky kategórie účesovej tvorby, nail-artu, make-upu a body – artu bolo „V znamení zverokruhu“. Záštitu prevzala námestkyňa hejtmana Pardubického kraja Ing. Jana Pernicová. Naši žiaci súťažili vo všetkých kategóriách. Pekné 4. miesto si […]

Viac Viac
ITALY FASHION MODEL 2014

ITALY FASHION MODEL 2014 V dňoch 22.11.2013 a 28.3.2014 sme zúčastnili pri príprave modeliek na módnu prehliadku pre Italy Fashion Model. Študenti 2. a 4. ročníka odbor kaderník -vizážista spolu s majsterkou odborného výcviku Kvetoslavou Štetinovou zhotovili účesy modelkám, ktoré predvádzali talianskú módu spoločenských šiat. Študenti mali možnosť získať zručnosť, v česaní na požiadavky návrhára, […]

Viac Viac
PRAKTICKÁ ČASŤ MATURITNEJ SKÚŠKY 2014

PRAKTICKÁ ČASŤ MATURITNEJ SKÚŠKY 2014 V týždni od 31.3 do 4.4.2014 sa konali na našej škole praktické maturitné skúšky v maturitných triedach odborov kaderník-vizážista, kozmetik, vlasová kozmetika a starostlivosť o ruky a nohy. Maturanti predviedli komplexnú úlohu na vylosovanú tému. Svoje finálne práce žiaci 4.KV predviedli ako súčasť rautu v spolupráci so Súkromnou strednou odbornou […]

Viac Viac
MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V ÚČESOVEJ A DEKORATÍVNEJ TVORBE V NOVÝCH ZÁMKOCH 2014

MEDZINÁRODNÁ SÚŤAŽ V ÚČESOVEJ A DEKORATÍVNEJ TVORBE V NOVÝCH ZÁMKOCH 2014 Dňa 13.4.2014 sme sa zúčastnili MS v účesovej a dekoratívnej tvorbe v Nových Zámkoch, ktoré organizovalo Spoločenstvo kaderníkov a kozmetiky SR, Trnovec nad Váhom.Na tejto súťaži sa zúčastnili 6 študenti SOŠ Svätoplukova 2, 82108 Bratislava, a 1 majster OV Štetinová Kvetoslava, Mgr. Študenti Porubská […]

Viac Viac
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ÚČESOVEJ TVORBE 2014 , CENA MESTA PEZINOK

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V ÚČESOVEJ TVORBE 2014 , CENA MESTA PEZINOK Dňa 16.05.2014 sme sa zúčastnili na Majstrovstvách Slovenska v účesovej tvorbe, Cena mesta Pezinok, kde nás reprezentovali žiačky a žiaci tretích ročníkov v disciplínach Ples v opere ( Paulína Chudjaková s modelkou Dominikou Kastlerovou a Viktória Szeremleyová s modelkou Nikoletou černákovou ), Hawai ( Nikola […]

Viac Viac
Interbeauty 2014 – jeseň

Interbeauty 2014 – jeseň V dňoch od 2.10.2014 do 4.10.2014 sa konal v bratislavskej Inchebe 27. Medzinárodný veľtrh kozmetiky Interbeauty 2014, jesenná časť, na ktorej sa prezentovala Stredná odborná škola, Svätoplukova 2, Bratislava svojím výstavným stánkom. Počas veľtrhu prebiehali súťaže Majstrovstvá Slovenskej republiky v Nail Arte, manikúre prírodných nechtov, make-upe a Interbeauty Trophy 2014 – […]

Viac Viac
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2014

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2014 Dňa 2.12.2014 sme usporiadali pre záujemcov o štúdium na našej škole Deň otvorených dverí. Žiaci základných škôl, rodičia, výchovní poradcovia, učitelia a verejnosť si mohli prezrieť priestory školy, informovať sa o možnostiach štúdia na škole, videli ukážky práce žiakov na praktickom vyučovaní účesovú tvorbu, kozmetické ošetrenie, líčenie, depilácie, divadelné líčenie, body-art, […]

Viac Viac
MIKULÁŠ 2014

MIKULÁŠ 2014 Keďže sme všetci  v roku 2014 poslúchali, dostali sme od Mikuláša sladkosti.

Viac Viac
VIANOCE V ŠKOLSKOM INTERNÁTE 2014

VIANOCE V ŠKOLSKOM INTERNÁTE 2014 V školskom internáte prišli Vianoce 2014 skôr. Prv než žiaci odišli k svojim rodinám, urobili si posedenie pri stromčeku. Dobrá večera, dobrá nálada a krásne želania nechýba

Viac Viac
SÚŤAŽ NAJ NEVESTA NITRA 2015

SÚŤAŽ NAJ NEVESTA NITRA 2015 Dňa 23.1.2015 sa naša škola SOŠ, Svätoplukova 2, Bratislava a MOV: Mgr. Hagarová Dália a Mgr. Štetinová Kvetoslava, spolu so študentmi zúčastnili, na súťaži v Nitre, „Naj nevesta. Túto súťaž organizovala Renáta Lenčešová. Z našej školy súťažili študenti v 3 tímoch a 2 jednotlivci z odboru Kaderník-vizážista na tému Nevesta […]

Viac Viac
DEŇ ŽUPNÝCH ŠKÔL 2015

DEŇ ŽUPNÝCH ŠKÔL 2015 Dňa 23.1.2015 sme sa zúčastnili prezentácie a propagácie SOŠ v rámci Dňa župných škôl, ktorý organizoval Bratislavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ pre školy v svojej pôsobnosti. Do akcie bolo zapojených 47 škôl Bratislavského samosprávneho kraja. Žiačky 4.ročníka študijného odboru kaderník vizážista ukázali zručnosti v úprave vlasov. O študijné a učebné odbory […]

Viac Viac
Lyžiarsky kurz 2015

Lyžiarsky kurz 2015 Lyžiarsky kurz 2015 sa uskutočnil v termíne od 9.2-13.2.2015 v Zuberci na Orave. Užili sme si veľa snehu, keïže nám 3 dni snežilo. Zvyšné dni vyšlo slniečko a tak sme mali možnosť užiť si to ešte viac.So školami SOŠ Hlinická a SOŠ na Pántoch sme vytvorili zohratý tím. Už teraz sa tešíme […]

Viac Viac
INTERBEAUTY 2015 – JAR 2015

INTERBEAUTY 2015 – JAR 2015 V dňoch 13. a 14.2.2015 sa konala v bratislavskej Inchebe medzinárodná výstava Interbeauty j2015 jarná časť, na ktorej sa prezentovala naša SOŠ prácami študentiek študijných a učebných odborov.O služby prejavili záujem návštevníci výstavy. Dňa 13.2.2015 sa konala v rámci výstavy Interbeauty súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe Interbeauty Trophy 2015, […]

Viac Viac
ZLATÉ ZRCADLO DOMAŽLICE 2015

ZLATÉ ZRCADLO“ DOMAŽLICE 2015 Dňa 11.3.2015 sme sa zúčastnili odbornej medzinárodnej súťaže v Domažliciach. Druhý ročník súťaže „Zlaté zrcadlo, bol zameraný na účesovú tvorbu s témou prírodné živly a dekoratívnu tvorbu na tému Veľký deň. Organizácia súťaže a celý priebeh bol na vysokej úrovni . Porota konštatovala vysokú úroveň predvedených účesov. Organizácia súťaže a celý […]

Viac Viac
MÚZA JARI KOŠICE 2015

MÚZA JARI KOŠICE 2015 Dňa 19.3.2015 sa konala súťaž na tému Múza Jari v Košiciach, na ktorej sa zúčastnili žiačky a majsterky našej školy. Súťaž bola organizovaná Renátou Lenčešovou agentúrou LeRen. Pre súťaž bola zvolená krásna téma, celá prebehla v skvelej atmosfére a výsledné práce boli naozaj nádherné. Naša škola získala niekoľko ocenení. Ocenenia Soňa […]

Viac Viac
PRAKTICKÉ MATURITY 2015

PRAKTICKÉ MATURITY 2015 V dňoch 13.-17.4.2015 sa konali na našej škole praktické maturitné skúšky. Žiaci v odboroch kaderník-vizážista, vlasová kozmetika, starostlivosť o ruky a nohy, telová kozmetika a kozmetik, obhajovali svoje praktické zručnosti zhotovením komplexnej úlohy. V odbore kaderník vizážista a vlasová kozmetika žiaci predviedli svoje práce na témy: Svadba, Ples, Baroko, 30-te roky a […]

Viac Viac
MEDZINÁRODNÁ KADERNÍCKA SÚŤAŽ CENA MESTA PEZINOK 2015

MEDZINÁRODNÁ KADERNÍCKA SÚŤAŽ CENA MESTA PEZINOK 2015 Žiaci Strednej odbornej školy zo Svätoplukovej 2, v Bratislave sa dňa 17.4.2015 zúčastnili 10.ročníka medzinárodnej kaderníckej súťaže „Cena mesta Pezinok“. Získali 6 ocenení na popredných miestach v nasledujúcich súťažných kategóriách. Ocenenia MAN MANAGER 1.miesto Patrik Knotek 3.miesto Matúš Čefo EXTRAVAGANCIA V SPOLOČNOSTI 2.miesto Pavlína Chudjáková 2.miesto Erika ČípelováFANTÁZIA, […]

Viac Viac
DEŇ PODPORY REMESIEL SOŠ 2015 TRENČÍN

DEŇ PODPORY REMESIEL SOŠ 2015 TRENČÍN Dňa 24.4.2015 sa študentky Strednej odbornej školy, Svätoplukova 2 v Bratislave zúčastnili súťaže v rámci Dňa podpory remesiel Stredných odborných škôl 2015 pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky J.E. p. Andrea Kisku v Trenčíne . Dušou a organizátorom celej akcie bol jeden z popredných vizážistov a nadšencov odborného vzdelávania pán […]

Viac Viac
MAJSTROVSTVÁ SR NOVÉ ZÁMKY 2015

Dňa 17.5.2015 sa zúčastnila Stredná odborná škola , Svätoplukova 2 v Bratislave na medzinárodnej súťaži Majstrovstvá SR - v účesovej a dekoratívnej tvorbe v Nových Zámkoch

Viac Viac
JUVYR 2015

Dňa 24.11.2015 sa žiaci Strednej odbornej školy na Svätoplukovej 2, Bratislava zúčastnili na výstave Stredných odborných škôl JUVYR 2015 v Bratislave.

Viac Viac
MÚZA HUDBY KOŠICE 2016

Dňa 1.–3.3.2016 sme absolvovali odborno-poznávací zájazd do Košíc za účelom účasti našich žiakov na kadernícko - kozmetickej súťaže na tému ,, Múza hudby '' .

Viac Viac
BEAUTY FORUM TRENČÍN 2016

Významnou súčasťou prípravy na povolanie na našej škole je spolupráca so zamestnávateľmi a prax žiakov v prevádzkach odborných salónov. Dňa 4.3.2016 sa žiačka našej školy Eva Horváthová zúčastnila odbornej medzinárodnej podologickej súťaže BEAUTY FOOT SLOVAKIA v Trenčíne v rámci výstavy Beauty Forum. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách mokrá a suchá pedikúra.

Viac Viac
ZLATÉ ZRKADLO 2016 DOMAŽLICE

Dňa 9.3.2016 sa žiaci našej školy Julianna Skronka, Nikola Mészárošová a Natália Regásková zúčastnili 3.ročníka medzinárodnej súťaže v dekoratívnej kozmetike a účesovej tvorbe „Zlaté zrcadlo“ ktorá sa konala v Domažliciach v Českej republ

Viac Viac
KOZMETICKÁ VÝSTAVA V PARÍŽI

dňoch 31.3.- 4.4.2016 sme sa zúčastnili odborno - poznávacieho zájazdu v Paríži. Prvý deň sme začínali prehliadkou Versailles zámku a záhrad. Po prehliadke sme sa presunuli autobusom na hotel Premiere Classe, kde sme sa ubytovali.

Viac Viac
DEŇ PODPORY REMESIEL 2016 TRENČÍN

Dňa 29.4.2016 sa konal Deň podpory remesiel 2016 v Trenčíne pod záštitou poslanca NR SR Mgr. Braniho Gröhlinga, ktorým vyvrcholil 10.ročník projektu EDUCATION zameraného na zlepšenie úrovne odborného vzdelávania na Slovensku a jeho propagáciu medzi žiakmi, zamestnávateľmi a rodičmi .

Viac Viac
Múza jesene Košice 2016

Múza jesene Košice 2016 SOŠ kaderníctva a vizážistiky so zlatou, striebornou aj bronzovou Dňa 21. septembra sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2 v Bratislave zúčastnila Súťaže mladých módnych tvorcov, kaderníkov, vizážistov a návrhárov Múza jesene v OC Galéria Shopping Košice. Súťaž organizovala agentúra LeRen pod vedením pani Renátky Lenčešovej. Súťažilo sa v […]

Viac Viac
Interbeauty 2016 – jeseň

Jesenná časť Interbeauty 2016 v bratislavskej Inchebe v októbri sa niesla v znamení Majstrovstiev SR . Žiačka Veronika Porubská získala 1.miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky v make-upe na tému Urban Attitude s postupom na Medzinárodné majstrovstvá v Düsseldorfe . Škola sa zároveò prezentovala formou výstavného stánku.

Viac Viac
BEAUTY & WEDDING

Dňa 22.10.2016 sme sa zúčastnili prezentačnej výstavy BEAUTY & WEDDING v nákupnom centre Bory Mall. V našom stánku žiaci študijného odboru kaderník-vizážista a učebného odboru manikér-pedikér prezentovali svoje zručnosti o ktoré bol z radov návštevníkov centra veľký záujem.

Viac Viac
KORUNA KREATIVITY PRAHA 2016

V termíne od 02. – 04. 11. 2016 sa zúčastnili žiaci školy semifinále Praha , postupovej súťaže v účesovej a dekoratívnej tvorbe Majstrovstvá Českej republiky „Koruna kreativity“ .

Viac Viac
DEŇ ŽUPNÝCH ŠKÔL V AVIONE 2017

DEŇ ŽUPNÝCH ŠKÔL V AVIONE 2017 Dňa 20. januára 2017 sme sa zúčastnili prezentačného podujatia Dňa župných škôl v OC Avion.Toto už tradičné podujatie organizuje zriaďovateľ školy Bratislavský samosprávny kraj. Jeho hlavným cieľom je pomôcť rodičom a najmä budúcim študentom sa rozhodnúť vybrať si správnu školu. V jeden deň v roku sa tak na jednom […]

Viac Viac
nevesta_nitra_sutaz
PRÍRODNÁ NEVESTA NITRA 2017

PRÍRODNÁ NEVESTA NITRA 2017 V dňoch od 20. do 21.1.2017 sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky zúčastnila na výstavisku v Nitre výstavy Svadobné dni a Beauté. Návštevníci výstavy tu našli všetko pre dokonalú svadbu a tiež trendy svadobného dizajnu na rok 2017 , ktoré budú zamerané na prírodnú krásu. Túto tému si zvolili návrhári, […]

Viac Viac
INTERBEAUTY 2017 JAR

V dňoch 10.-11.2.2017 sa naša škola zúčastnila Medzinárodného kozmetického veľtrhu INTERBEAUTY 2017 - jar, ktorý sa konal v areáli Incheba Expo Bratislava. Škola sa reprezentovala výstavným stánkom a tiež účasťou v súťaži dekoratívnej kozmetiky a účesovej tvorby INTERBEAUTY TROPHY 2017 – jar. Naši žiaci školu reprezentovali v kategóriách dekoratívnej kozmetiky na tému: „Bábika“ a“ Frida Kahlo“, a v účesovej tvorbe “Progresívny strih“ a “Módny večerný účes“. Náročná príprava, nápaditosť a precíznosť prác našich žiakov priniesli najvyššie ocenenia.

Viac Viac
Míľa pre mamu

Dňa 13.5.2017 sme sa zúčastnili celoslovenskej akcie Míľa pre mamu, ktorú poriada Únia materských centier . Cieľom akcie na bratislavskom jazere Kuchajde bolo vzdať úctu ženám mamičkám v predvečer ich sviatku Dňa matiek.

Viac Viac
INTERBEAUTY 2017 JESEŇ

V dňoch 5.10.2017 – 7.10.2017 sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2, Bratislava zúčastnila 33.ročníka Medzinárodného kozmetického veťtrhu Interbeauty 2017, ktorý sa konal v Incheba Expo Bratislava. Škola sa prezentovala výstavným stánkom a tiež účasťou v súťažiach.

Viac Viac
BURZA PRÁCE A INFORMÁCIÍ

BURZA PRÁCE A INFORMÁCIÍ Dňa 23.11.2017 sa zúčaastnila majsterka odborného výcviku spolu so žiačkami II.KVB na Burze práce a informácii, poriadanú Úradom práce a sociálnych vecí Bratislava v spolupráci s Úradom práce a sociálnych vecí Malacky a Pezinok. Akcia sa konala v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici 21 v Bratislave. Zúčastnili sa na nej nezamestnaní […]

Viac Viac
FINÁLE KORUNA KREATIVITY 2018

Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2 v Bratislave sa dňa 16.1.2017 zúčastnila finále Majstrovstiev Českej republike KORUNA KREATIVITY 2018 v Prahe zo súťažným charakterom módneho ateliéru GALLIANO.

Viac Viac
Lyžiarsky výcvik
LYŽIARSKY VÝCVIK 2018

LYŽIARSKY VÝCVIK 2018 V dňoch 28.1-2.2.2018 sme absolvovali lyžiarsky kurz č.1 v stredisku SKI Telgárt. Už po 8. krát sme sa ho zúčastnili spolu so SOŠ IT, Hlinícka 1 a SOŠ HS a obchodu na Pántoch. Kurzu sa zúčastnilo 74 žiakov, ktorí boli rozdelení do 6 lyžiarskych družstiev a 1 snowboardového. Všetci sme si doniesli […]

Viac Viac
SOŠ KADERNÍCTVA A VIZÁŽISTIKY MEDZI TROMA NAJLEPŠÍMI

V roku 2017 Európska komisia vyhlásila iniciatívu Európsky týždeň odborných zručností. Jej cieľom bolo zvýšiť atraktívnosť odborného vzdelávania a prípravy na podporu kvalitných zručností a pracovných miest. Zaháňala podujatia v zúčastnených krajinách v celej Európe, ktoré sa konali na miestnej, regionálnej, národnej alebo európskej úrov

Viac Viac
Erazmus+ Bologna 2019

V dňoch 16. - 23. novembra 2019 sa naše pani učiteľky Simona Ďurigová a Zuzana Popelková zúčastnili medzinárodnej mobility s názvom „Učenie sa na pracovisku a systém duálneho vzdelávania“ pre pedagogických zamestnancov pod záštitou Úradu Bratislavského samosprávneho kraja. Miestom konania bola Boloňa, Taliansko.

Viac Viac
Viera Cedulova
Podcast – Duálne vzdelávanie v teórii aj praxi

Vypočujte si podcast z najnovšieho newsletra ŠIOV-u, v ktorom vyspovedali našu hlavnú majsterku Mgr. Vierku Cedulovú. Sama je hrdou absolventkou školy a o svoje bohaté odborné skúsenosti a skúsenosti so systémom duálneho vzdelávania sa s Vami teraz podelí.

Viac Viac
Koruna Kreativity 2020

Koruna Kreativity 2020 Európsky turnaj mladých vizážistov a kaderníkov pod kuratelou Bratislavského samosprávneho kraja zorganizovala Asociácia Fisy v spolupráci s Strednou odbornou školou kaderníctva a vizážistiky na bratislavskej Svätoplukovej ulici.

Viac Viac
Koruna kreativity 2020

Európsky turnaj mladých vizážistov a kaderníkov pod kuratelou Bratislavského samosprávneho kraja zorganizovala Asociácia Fisy v spolupráci so Strednou odbornou školou kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej. Na bratislavských majstrovstvách Európy bolo 57 žiakov z 27 škôl z Česka a Slovenska. Tí súťažili celkovo v 7 disciplínach.

Viac Viac
Majstrovstvá SR Koruna Kreativity 2019

V Čechách najlepšia bratislavská škola Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2 v Bratislave sa dňa 16.1.2017 zúčastnila finále Majstrovstiev Českej republike KORUNA KREATIVITY 2018

Viac Viac
Interbeauty 2019 jesenná časť

V dňoch 5.10.2017 – 7.10.2017 sa Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2, Bratislava zúčastnila 33.ročníka Medzinárodného kozmetického veľtrhu Interbeauty 2017.

Viac Viac